+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Kandźi La trek – Ladakh

    ×
    Zapytanie o termin

    Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

      Kandźi La trek – Ladakh

      Absolutnie wyjątkowa wyprawa przez dzikie przełęcze i doliny Zanskaru.
      Rodzaj wyprawy
      Trekkingi
      Czas trwania
      23 dni
      Sezon
      Wrzesień
      Góry
      Ladakh
      Kontynent
      Azja
      Kraj
      Indie
      Cena, daty, rezerwacja.
      cena
      1950 EUR
      + przelot do Indii
      Wybierz termin:
      Rezerwacja
      Podczas tej wyprawy przejedziemy przez główną grań Wielkich Himalajów i dotrzemy do Padam – stolicy Zaskaru. Początkowo wędrować będziemy klasycznym szlakiem z Padam do Lamajuru (Padum-Lamayuru). Pokonując pierwszą z około pięciotysięcznych przełęczy dotrzemy do malowniczo położonej wsi Lingszet (Lingshed) z ważnym klasztorem. Tu opuścimy popularny szlak by przez przełęcz Barmi przejść do pięknej, spokojnej i dzikiej doliny rzeki Oma. Pokonując kolejną przełęcz dotrzemy do bazy pod przełęczą Kandźi, którą pokonamy kolejnego dnia. Ladakh to górski region położony w północno-zachodnich Indiach, pomiędzy główną granią Wysokich Himalajów a Karakorum. Jego nazwa oznacza krainę wysokich przełęczy – nie bez powodu, bo niemal wszystko leży tu na wysokości powyżej 3000m n.p.m., a wysokość większości pokonywanych przez wędrowców przełęczy przekracza 5000m. Ladakh pod względem krajobrazowym, etnicznym i kulturowym bardziej przypomina Tybet niż miejsca, które zazwyczaj kojarzą nam się z Indiami. Dlatego zwany jest często Małym Tybetem. Jest suchym obszarem, na którym roślinność jest niemal całkowicie ograniczona do den dolinnych i nawadnianych pól. Ta krajobrazowa odmienność od większości obszarów Indyjskich Himalajów spowodowana jest izolacją od wilgotnych mas powietrza i letnich monsunowych deszczy – Ladakh położony jest na północ od głównej grani Wysokich Himalajów, które stanowią barierę klimatyczną.
      Rejon: Himalaje Ladakhu – Zanskar
      Wielkość grupy: do 10 osób
      Kod programu: INX
      Typ zakwaterowania: Guesthouse, namioty
      Poziom trudności: Trekking wymagający
      dowiedz się więcej

      Znaczną część Ladakhu zajmują Góry Zaskar (Zanskar). Południowo-zachodnią granicę tworzy główny grzbiet Wysokich Himalajów. Śnieg oraz lodowce pokrywające szczyty gór topią się powoli wiosną i latem, tworząc strumienie i rzeczki. Na południu Ladakhu łączą się one w rzekę Zaskar (Zanskar). Jest ona głównym dopływem Indusu w regionie i tworzy potężną, na początku rozległą dolinę. Kraina wokół niej – niegdyś osobne królestwo – nazywa się Zaskarem (Zanskarem), a jej główna miejscowość to Padam (Padum).Zaskar zamieszkują niezwykle gościnni i pogodni ludzie. Są potomkami – podobnie jak większość mieszkańców Ladakhu – Tybetańczyków, którzy przywędrowali na te tereny nieco ponad tysiąc lat temu. Posługują się językiem należącym do grupy języków tybetańskich, a religią większości jest buddyzm tybetański. W obliczu Chińskiej dominacji w Tybecie Ladakh jest dziś jednym z najlepszych miejsc na świecie, w którym poznać można kulturę tybetańską.Podczas tej wyprawy przejedziemy przez główną grań Wielkich Himalajów i dotrzemy do Padam – stolicy Zaskaru. Początkowo wędrować będziemy klasycznym szlakiem z Padam do Lamajuru (Padum-Lamayuru). Pokonując pierwszą z około pięciotysięcznych przełęczy dotrzemy do malowniczo położonej wsi Lingszet (Lingshed) z ważnym klasztorem. Tu opuścimy popularny szlak, by przez przełęcz Barmi przejść do pięknej, spokojnej i dzikiej doliny rzeki Oma. Pokonując kolejną przełęcz, dotrzemy do bazy pod Kandźi La (Kanji La), przez którą przejdziemy kolejnego dnia. To wysoka i dość trudna przełęcz słynąca z widoków. Widać stąd – a jeszcze lepiej z grzbietu nad przełęczą – morze gór, m.in. pasmo Karakorum ze słynnym K2. Zejdziemy piękną doliną do wsi Kandźi, a następnie, przez kolejną przełęcz przedostaniemy się do niesamowitej, dzikiej doliny Szilakong (Shillakong), którą zejdziemy w dół, by na koniec przedostać się do położonej przy drodze Śrinagar-Leh wsi Lamajuru, słynącej z księżycowego krajobrazu i świetnie wkomponowanego weń klasztoru. Tu zakończymy pieszą wędrówkę. Stąd przejedziemy do stolicy Ladakhu – Leh, a dalej, po krótkim zwiedzaniu przelecimy do Delhi i do Europy. Przez część trekkingu wędrować będziemy przez wsie, co będzie doskonałą okazją na obserwowanie, jak mieszkańcy radzą sobie w surowych warunkach, które tu panują. Część trasy to dziki, rzadko odwiedzany teren – tu prawdopodobnie nikogo nie spotkamy. To wymagający trekking na znacznej wysokości, z długimi odcinkami, z wieloma dość trudnymi przejściami przez górskie strumienie, z wieloma przełęczami. To poważna himalajska przygoda.

      Odwiedzimy kilka klasztorów buddyjskich, w tym potężny, przyklejony do stromego zbocza, widoczny z oddali klasztor Karsza (Karsha) oraz malownicze klasztory Lingszet i Lamajuru. Przejdziemy przez kilka około 5-tysięcznych przełęczy, podziwiać będziemy niesamowite krajobrazy. Posłuchamy mantr recytowanych przez mnichów i pokręcimy buddyjskimi młynkami. Zmierzymy się z trudami wielogodzinnej wędrówki i własnymi słabościami. Prawie na pewno zobaczymy jaki, nachury, przy odrobinie szczęścia koziorożce i świstaki, a jeśli szczęścia będziemy mieć sporo, to spotkamy śnieżną panterę, która należy do najrzadszych drapieżników na Ziemi.

      Przed trekkingiem, po drodze do Ladakhu odwiedzimy m.in. Kotlinę Kaszmirską – bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc w Himalajach. Do Padam jechać będziemy doliną rzeki Suru, wzdłuż Wysokich Himalajów, z widokiem na siedmiotysięczniki Kun i Nun, liczne malownicze doliny, lodowce, pionowe ściany i strzeliste szczyty. Z Lamajuru do Leh jechać będziemy wzdłuż Indusu, zatrzymując się w miejscach zachwycających widokowo, m.in. przy ujściu Zaskaru do Indusu. Powrotną podróż do Polski rozpoczniemy przelotem nad Himalajami z Leh do Delhi.

       

      Program wyprawy
      Ważne informacje
      Więcej o trekkingu
      ZAMKNIJ