Rezerwacja i płatność za imprezy
Wstępnej rezerwacji można dokonać za pomocą przesłania e-maila jednak aby była ona skuteczna konieczne jest pobranie ze naszej strony www zgłoszenia – umowy na imprezę turystyczną i po wypełnieniu w dwóch egzemplarzach, przesłanie go do naszego biura w Krakowie. Dopiero przesłanie do nas wypełnionego zgłoszenia oraz dokonanie opłaty rezerwacyjnej (przelew na konto) zapewnia rezerwację miejsca na wybranej imprezie.
Wysokość opłaty rezerwacyjnej dla każdej imprezy wynosi 1000 zł. Ta wpłata będzie zaliczona na poczet kosztów uczestnictwa. Druga rata za wybrany program musi być wpłacona przed terminem wskazanym w opisie imprezy. Ze względu na różny czas załatwiania potrzebnych dokumentów i zezwoleń ten czas może być różny dla każdej imprezy. Jeśli nie ma wskazanej daty to płacimy pozostałą kwotę na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.
Jeśli kwota za imprezę wyrażona jest w całości w dewizach (Dolary USA lub Euro) to płatności dokonuje się w złotówkach po przeliczeniu według kursu dnia przygotowania rozliczenia. Na podstawie rozliczenia przekazanego z naszego biura.
W przypadku niektórych imprez może wystąpić jeszcze trzecia rata – kwota w dewizach, którą uczestnicy zabierają ze sobą na pokrycie wydatków lokalnych.
Uczestnicy zawsze otrzymują dokładną imienną informację na temat salda wpłat oraz sposobu regulacji należności za imprezę.
Gdzie śpimy?
Cenimy wartość dobrego noclegu! W czasie snu regenerujemy siły, zyskujemy aklimatyzację, wypoczywamy. Dlatego z wielką starannością planujemy miejsca noclegowe w naszych programach.
W czasie trekkingów najczęściej korzystamy z zarezerwowanych wcześniej hoteli i schronisk górskich. Tam gdzie to możliwe rezerwujemy pokoje dwu osobowe z łazienkami. W schroniskach są to zwykle sale kilkuosobowe ze wspólną łazienką. Z namiotów w czasie trekkingów korzystamy tylko w terenie gdzie nie ma „stałych” obiektów noclegowych.
Podobnie w czasie wypraw. Zawsze przynajmniej na początku i pod koniec programu czyli wtedy gdy jesteśmy bliżej cywilizacji zapewniamy noclegi w przyzwoitych hotelach lub hostelach. W czasie akcji górskiej najczęściej śpimy w namiotach a tam gdzie (rzadko) są dostępne schroniska nocujemy w nich.
W przypadku nocowania w schroniskach i namiotach uczestnicy muszą dysponować własnymi śpiworami a dodatkowo gdy śpimy w namiotach również karimatami. Na części wypraw namioty mamy zapewnione na miejscu a na niektóre musimy posiadać własne namioty.
Wśród naszych programów są też wyjazdy o charakterze trampingu. Specyficzne dla tego typu programów jest podróż częściowo „w ciemno”. Oznacza to że mamy wytyczony program ramowy ale lider – pilot może go w uzgodnieniu z uczestnikami modyfikować w zależności od czasu pogody, lokalnej sytuacji w odwiedzanych rejonach itp. Wyjazd trampingowy oznacza też czasami, że noclegi rezerwujemy dopiero na miejscu po dotarciu do danej miejscowości.
Dokładne informacje ta temat noclegów znajdziesz w programie każdej imprezy. Jest tam również lista niezbędnego sprzętu, którym musisz dysponować.
Wyżywienie
Prawidłowe jedzenie jest bardzo ważne w czasie wzmożonego wysiłku organizmu w górach. W naszych programach staramy się zapewnić regularne i pożywne posiłki przygotowywane przez wyspecjalizowany personel. Najczęściej to będą dwa ciepłe posiłki dziennie: śniadanie i obiado-kolacja, lub trzy posiłki: śniadanie, lunch (często w plenerze) i kolacja. W niektórych przypadkach (teren wysokogórski, czas w podróży, wyjazdy o charakterze trampingowym), posiłki będziemy przygotowywać sobie sami z zakupionych w sklepach produktów lub kupować w napotkanych punktach gastronomicznych.
Napoje gorące i woda mineralna jest zwykle wliczona w menu. Napoje orzeźwiające i alkoholowe oraz słodycze nie są wliczone w cenę posiłków – uczestnicy kupują je sobie we własnym zakresie.
Szczegółowe informacje o posiłkach i ich rodzajach znajdziesz w programach imprez.
Lokalni partnerzy
Na miejscu staramy się korzystać z usług tylko sprawdzonych i profesjonalnych podwykonawców. Zwykle tych co obsługuja również najlepsze zachodnie agencje trekkingowe. Cena ich uslug jest zwykle wyższa ale idąca za tym jakość świadczeń bezcenna. Często jednak ich praca jest trudna ze względu na lokalne środowisko kulturowe i braki w zagospodarowaniu turystycznym. Musimy więc być wyrozumiali i doceniać ich starania o jak najwyższy poziom dostępnych świadczeń.
Przejazdy
Wiemy że czas przeznaczony na urlop jest niestety ograniczony dlatego tak staramy się zaplanować trasę i program by zminimalizować czas przeznaczony na dojazd w góry. Najczęściej podróżujemy wynajętymi busami lub samochodami terenowymi. Czasem korzystamy też, gdy to jest uzasadnione wygodą i atrakcyjnością z publicznych środków komunikacji takich jak pociągi, autobusy czy metro lub taksówki.
W górach chętnie korzystamy z udogodnień jakie dają kolejki linowe. Dzięki temu oszczędzamy siły i czas. Koszty tych świadczeń najczęściej są wliczone w cenę imprezy. Wyczerpujące informacje znajdziesz w programie każdej imprezy.
Przeloty
Ze względu na odległość do miejsc gdzie realizowane są nasze programy jedynym rozsądnym ze względu na czas środkiem lokomocji jest samolot. Jednak ponieważ niektórzy wolą dłuższą ale ciekawszą podróż lądową (np. w Kaukaz koleją) albo są uczestnikami programów lojalnościowych różnych linii lotniczych i wolą sami organizować sobie dolot, stwarzamy taką możliwość. Dlatego też ceny wypraw i trekkingów podane są bez kosztów przelotu. Cena biletu na samolot podawana jest obok jako cena estymowana. Oczywiście ostateczna cena biletu będzie zależała od wyboru linii, rejsu a przede wszystkim od czasu rezerwacji i zakupu biletu – im wcześniej tym taniej ale nie zawsze.
Na zlecenie uczestników zajmujemy się rezerwacją i zakupem biletów na samolot korzystając z naszych doświadczeń i współpracy z partnerami. Takie rozwiązanie jest o tyle korzystne, umożliwia zakup biletów po dobrych cenach oraz opiekę lidera – pilota od początku trwania programu.