Spotkanie uczestników na lotnisku w Warszawie i przelot do stolicy Namibii.
Przylot do Windhoek, odbiór samochodów z wypożyczalni, zakup prowiantu na wyprawę. Przejazd do malowniczo położonego lodgu nad jeziorem zaporowym Oanob. Kolacja i nocleg w lodgu. Trasa jazdy ok 100 km.
Po śniadaniu przejedziemy do lodgu, gdzie będziemy mogli zobaczyć z bliska 2 gepardy. W czasie dalszej drogi na południe Namibii, będzimy podziwiać różnorodne pasma górskie, mamy również szansę na spotkanie antylop i żyraf. Nocleg na campingu, w okolicy Kanionu Rybiej Rzeki.
Wyjazd przed świtem, obejrzenie wschodu słońca, godzinny trekking wzdłuż urwisk kanionu. Następnie przygotujemy śniadanie nad Kanionem Rybiej Rzeki i po krótki odpoczynku wyruszymy w dalszą drogę, przez rejony, gdzie spotkać możemy dziko żyjące konie namibijskie. Wczesnym popołudniem dojazd do kolonialnego miasteczka Luderitz, będącego miejscem, gdzie rozpoczęła się historia niemieckiej kolonii na południu Afryki. Kolacja w portowej restauracji, nocleg w lokalnym zajeździe.
Po śniadaniu przejazd do Kolmanskoop – opuszczonego miasta, będącego kiedyś miejscem wydobywania diamentów oraz najbogatszym miastem świata. Po zwiedzeniu miasteczka pojedziemy bardzo malowniczą drogą, mijając kolejne pasma górskie, na pustynię Namib. Nocleg na campingu w parku narodowym, kolacja w restauracji.
Przed świtem wjedziemy do serca pustyni Namib, wejdziemy na jedną z najwyższych wydm świata – Big Daddy, z której zbiegniemy do Deadvlei – niesamowitej doliny, w której zobaczymy las akacji obumarłych przed kilkuset laty. Po południu zwiedzimy kanionu Sesriem i pojedziemy do Solitaire – wyjątkowego zajazdu na pustyni, gdzie zakwaterujemy się w lodgu i zjemy sylwestrową kolację w restauracji.
Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę – nad ocean, do Walvis Bay, gdzie można spotkać flamingi oraz do nadmorskiego kurortu Swakopmund. Dziś przekroczymy też Zwrotnik Koziorożca. Przejazd przez bardzo malownicze góry Naukluft oraz przełęcze rzek Gaub i Kuiseb. Następnie przejazd do Swakopmund, oferującego różnorodne możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu (zajęcia faktultatywne, nie wliczone w cenę): wycieczki katamaranem, samochodem terenowym, quadami, przejażdżki na wielbłądach, a także wiele atrakcji do zwiedzenia w samym mieście i mnóstwo restauracji z najlepszymi w Namibii owocami morza. Kolacja w restauracji na molo i nocleg w hotelu.
Przedpołudnie spędzimy w Swakopmund, korzystając z jego licznych atrakcji. Po południu przejazd do Spitzkoppe. Po drodze zatrzymamy się na rozciągającym się na kilkaset kilometrów Wybrzeżu Szkieletów, miejscu, gdzie z powodu silnych prądów morskich i płycizn zatonęło wiele statków i gdzie do dziś niektóre z nich są widoczne z brzegu. Po obejrzeniu jednego z wraków, dojedziemy pod Spitzkoppe.
Po śniadaniu, przed świtem wyruszymy na około 6 godzinny trekking na najwyższy ze szczytów grupy Spitzkoppe . Wejście jest dość wymagające i czasem ma charakter wspinaczkowy, warto więc zabrać rękawiczki, szczególnie przydatne na odcinkach z łańcuchami oraz buty, które dobrze trzymają się skały. Niewątpliwą nagrodą za zdobycie szczytu będzie widok ze szczytu na piękną i bezkresną sawannę. Widok jest tym bardziej spektakularny, że masyw Spitzkope wyrasta samotnie na płaskowyżu i jest otoczony jedynie niskimi, fantazyjnie wyprofilowanymi granitowymi skałami i głazami. Po krótkim odpoczynku na szczycie zejdziemy do obozowiska. Wieczór spędzimy w restauracji przy campingu, gdzie zjemy również kolację przygotowaną przez ludność Damara.
Dziś będziemy kontynuować jazdę na północ, ku granicy z Angolą. Drogą wiodącą wśród zmieniających się krajobrazów i ciekawych formacji skalnych dotrzemy do Twyfelfontein, wpisanego na listę UNESCO stanowiska archeologicznego z unikatowymi rytami skalnymi Buszmenów, liczącymi kilka tysięcy lat i przedstawiającymi przede wszystkim postacie zwierząt, ale także rysunki ludzkich stóp i śladów zwierząt. Po drodze mamy szansę spotkać zwierzęta żyjące dziko w tych półpustynnych terenach. Wieczorem przyjazd na camping i kolacja.
Tego dnia wjedziemy na teren Kaokolandu, który zamieszkują głównie ludy Himba i Herero. W mijanych wioskach będziemy mogli zauważyć kobiety, które wciąż ubierają się tradycyjnie w skąpe stroje ze skór, a ciało i włosy pokrywają ochrą. Spotkamy także kobiety z ludu Herero, które noszą jaskrawe, długie suknie oraz nakrycia głowy przypominające rogi krów. Mężczyźni obydwu ludów ubierają się w stroje nie różniące się od naszych, jedynie kobiety podtrzymują jeszcze tradycję. Wczesnym popołudniem dotrzemy do Opuwo, gwarnego miasta o typowej afrykańskiej atmosferze, innej niż w miastach, które odwiedzaliśmy dotychczas. Spacer po mieście, uzupełnienie prowiantu, możliwość zakupu różnych pamiątek i charakterystycznej biżuterii wytwarzanej w okolicznych wioskach. Kolacja i nocleg w lodgu.
Po śniadaniu odwiedzimy pobliską wioskę plemienia Himba, gdzie będziemy mogli spotkać się ludźmi żyjącymi tradycyjnie od setek lat, będziemy mogli odwiedzić ich chatki, poznać codzienne życie mieszkańców wioski, a na zakończenie wizyty zakupić wyroby miejscowego rękodzieła. Po wizycie w wiosce czeka nas bardzo widokowy przejazd w kierunku wodospadów Epupa, położonych na granicy z Angolą i rozciągających się na długości około 1,5 km. Wycieczka nad wodospady, a później kolacja i nocleg na campingu przy wodospadzie.
Dziś przejedziemy w okolice jednej z najbardziej znanych atrakcji Namibii – Parku Narodowego Etosza. W pierwszej części dnia czeka nas przejazd do Opuwo, gdzie uzupełnimy zapasy wody i jedzenia, a następnie przejedziemy do granicy Parku. Nocleg na pięknie usytuowanym campingu zaraz przy bramie wjazdowej do parku.
O świcie rozpoczniemy safari po parku narodowym, gdzie będziemy poruszać się własnymi samochodami. Ważną zasadą bezpieczeństwa jest zakaz wysiadania z samochodu na terenie parku. Atrakcją tych dni będzie tropienie zwierząt i zatrzymywanie się przy wodopojach, przy których można spotkać liczne zwierzęta: zebry, antylopy, oryksy, słonie, żyrafy, a czasami również lwy lub gepardy, białe i czarne nosorożce oraz wiele innych gatunków ssaków i ptaków. Kolacja i nocleg na campingu na terenie parku.
Pożegnanie z Etoshą i długi przejazd w kierunku Windhoek. W miarę możliwości czasowych zatrzymamy się w Okahandji na targu rękodzieła. Przyjazd do Windhoek, pożegnalna kolacja i nocleg w hotelu.
Po śniadaniu i spakowaniu rzeczy, będziemy mieli czas na zakupy i zwiedzenie nowej części miasta oraz odwiedzimy dzielnicę slumsów – Katutura, gdzie będziemy mogli zobaczyć jak wygląda życie biedniejszych Namibijczyków. Po zjedzeniu lunchu pojedziemy na lotnisko i po odprawie wyruszymy do Europy.
Przylot do Polski. Zakończenie programu.